מכתוב לנשים: עכשיו בזום!

מי כותב את הסיפור שלך?

כמה מהסיפור שלנו כותב את עצמו דרכנו וכמה ממנו אנחנו מנהלות, מדמיינות, חולמות ומובילות?

בקורס הכתיבה "מכתוב", המבוסס על מדע הפסיכולוגיה החיובית ויסודות הטיפול הנרטיבי – אנחנו התסריטאיות, הבמאיות והמפיקות – בסרט של חיינו. בעבר – דברים פשוט קרו לנו, אבל מעכשיו – אנחנו מובילות. אנחנו מנהיגות את חיינו.

בתהליך עוצמתי של 12 מפגשים שבועיים, בקבוצה אינטימית של נשים, נלמד כלים של כתיבה, שמחזירה לנו את השליטה על חיינו. כתיבה שמנקה, מטהרת, מחזקת ובעיקר – מלמדת אותנו לראות את החוזקות שלנו, את העוצמות שלנו ואת האור הספציפי שכל אחת מאתנו מביאה לעולם.

הילה יגאל איזון"דמיון הוא הצצה לאירועי החיים הבאים", אמר אלברט איינשטיין והוא לא היחיד שחשב כך. "אדם נמצא היכן שנמצאות מחשבותיו. הוא מחויב לוודא שמחשבותיו נמצאות היכן שהיה רוצה להיות" אמר גם הבעל שם טוב ואפילו הבודהה טען ש"אנחנו יוצרים את עולמנו, באמצעות המחשבות שלנו".

אז מי מנהל פה את העניינים?

בקורס כתיבה לנשים, "מכתוב" – אנחנו מאמינות שאנחנו אלה שכותבות את הדרך שלנו. הכלים של הכתיבה מנכיחים את המציאות אותה אנחנו רוצות לראות ואז – אין לה ברירה אלא פשוט להגיע. איך עושים את זה? בעזרת כלים מאוד פשוטים שתרכשי בקורס ויישארו איתך להמשך המסע שלך – המבוססים על מחקרים ותורות מכל העולם.

וזו אני: הילה יגאל-איזון, מנהלת תוכן, תואר ראשון בפסיכולוגיה (B.A) ותואר שני בייעוץ ארגוני למוסדות חינוכיים (M.A) ותעודה בלימודי פסיכולוגיה חיובית מהמרכז הבינתחומי. עיתונאית מזה 25 שנה (ידיעות אחרונות, Ynet ועוד), עם ניסיון בניהול מגזינים וליווי מאות כותבים, בדרך למיקוד הכתיבה שלהם – האישית והמקצועית. עוד עליי כאן. וכאן תוכלו לצפות בי מספרת על מכתוב בתוכנית "פאולה וליאון".

"הילה המופלאה. מרפאת במילים. איך אני יודעת? כי במשך שנים רבות היא היתה העורכת של הטורים שלי ב-ynet וב-Xnet ואני מכירה מתהומות נפשי את רגישותה לטקסט ולחיבור שלו אל הנפש. עדינות ונחישות ועיניים שרואות לעומק, ולב ענקי ונפש חפצה הם רק חלק מארגז הכלים שלה. אני בטוחה שכל הכותבים בהדרכתה חווים תהליך של ריפוי והתעצמות ובעיקר של אהבה".
ענת לב-אדלר, סופרת ועיתונאית, ידיעות אחרונות

מה תקבלי במסע שלנו?

♦ חיבור והקשבה פנימה – לקול שלך. לאמת. 

חוויית כתיבה עוצמתית ומחברת של התפתחות אישית, התחזקות וצמיחה.

כלי כתיבה לקבלת החלטות ובחירה נכונה עבורך.

תלמדי את עקרונות הפסיכולוגיה החיובית והמחקר שעומד מאחוריהם ועוזר להתמקד בטוב ולהרגיש טוב.

תגלי איך להסתכל לאחור על המסע שלך, גם על הרגעים הכי מאתגרים – ולגלות מה קיבלת מהם וכמה חוזקות יש בך – דווקא בזכותם.

כלי כתיבה למיקוד ואיתור החוזקות והאיכויות שלך בעולם.

עבודה קבוצתית של חיבור ותמיכה.

כלי כתיבה שיזכירו לך לאהוב את עצמך ולדאוג קודם כל – לך.

והכי חשוב – תלמדי איך לכתוב את הסיפור שלך מחדש – כמו שבא לך.

תוכנית כתיבה לחיים: נלמד איך להכניס את הכתיבה לשיגרת חיינו ולבנות את תוכנית הכתיבה הנכונה לנו, שתעצים ותחזק אותנו בדרך.

ובונוס למשתתפות: במסגרת הקורס, תקבלו גם שיעור בכתיבה לרשתות החברתיות: איך כותבים בדרך שנוגעת באנשים, מרגשת, מספרת סיפור טוב ומשפיעה? כעיתונאית ותיקה, אשמח לתת לכן כלים לכתיבה שמשפיעה, למטרת קידום עסק, קידום אג'נדה חברתית או כל מטרה שתבחרו.

כאן תוכלו לקרוא סקר שערכנו בקרב בוגרות הקורס. 100% מהמשתתפות הרגישו שהדרך בה הן רואות את חייהן השתנתה לטובה בעקבות הקורס: "אני מדברת יותר עם הילדה הפנימית שלי ורגועה יותר". "אני חולמת יותר בגדול". "התחלתי לחשוב בחיוביות על דברים". "אני בטוחה בעצמי יותר". וכאן תוכלו לקרוא המלצות של אנשי מקצוע ומדריכים על הסדנה.

בואי לחלום איתי ולכתוב את הסיפור שלך מחדש, כי איפה שהמחשבות שלך נמצאות – לשם את עומדת להגיע.

מה בסדנה? 12 מפגשים שבועיים, בני שעתיים, בזום, בהם נלמד בכל פעם כלי נוסף של כתיבה. המפגשים מחולקים לחלק תיאורטי, שמסביר את הכלים והמחקרים העומדים מאחוריו, שיחה קבוצתית על הנושא, יציאה לכתיבה וחזרה לקבוצה – לקריאת הטקסטים (מי שרוצה).

מתי כל זה קורה? מתחילים ביום שלישי, 31.1.23. וממשיכים, כל יום שלישי, במשך 3 חודשים, 12 מפגשים שבועיים, בשעה 18:00-20:00 בזום הקרוב לביתכן.

מה מקבלים? מחברת מכתוב, חוברת כלים של כתיבה שילכו איתך להמשך הדרך, קבוצת ווטסאפ פעילה בין השיעורים, לשיתוף טקסטים והתייעצויות. והכי חשוב: שק של כלים – שהם הכלים הפרטיים שלך בעולם – שגילית במהלך הקורס.

איך ממשיכות אחרי? את הכלים של הקורס חשוב להכניס לשיגרת חיינו. כבוגרות הקורס, אתן מוזמנות להצטרף למועדון מכתוב, קבוצת פייסבוק שבה תקבלו השראה, רעיונות כתיבה, תמיכה קבוצתית ומקום לשתף טקסטים ולקבל פידבקים וחיזוקים.

רוצה שאשלח לך עוד פרטים? שלחי ווטסאפ 054-9559059 או השאירי פרטים בטופס למטה. 

המלצות:

עוצרות את הלופ: "תודה שהצלחת לעצור לי את הלופ החוזר, שהצלחת לתת מקום לשביל חדש, בעדינות, ברגישות בהכוונה שלך, לימדת אותי שיש לי את היכולת. ממליצה בחום רב להירשם ל"מכתוב". תנו לעצמכן לכתוב תסריט חדש לחייכן".

זמן שמשלים בתוכי: "תפסתי לעצמי רגע שיש לי מרווח בין הדברים ואז ישר נזכרתי בך ואמרתי שאני רוצה להודות לך על השיעור בשבוע שעבר, שהיה לי מאוד משמעותי. למרות שאני תמיד באה איכשהו עמוסה וקשה לי עם התנועה הפנימית, את מצליחה לאסוף את כולנו כל פעם מחדש לזמן כל כך מהנה, לזמן כל כך מבריא ומשלים כל כך הרבה דברים בתוכי, כי זה מסע שהוא לא רק מעכשיו. את עושה את המסע איתנו כל כך מדויק ובמיוחד לי, שאני כל כך רגישה ויש לי המון התנגדויות להקשיב, להיות נוכחת ויש בך חן כזה, שפשוט שובה אותי כל פעם מחדש ואני אומרת – איזה כיף שבאתי. ולאט לאט דברים פשוט נכנסים וחוזרים למקום של שלום כל כך עמוק בי, אז יאללה, מחכה ליום שלישי".

להביע, לשתף ולספר: "סדנת הכתיבה ״ מכתוב״ של הילה היא הרבה מעבר לרק כתיבה. קיימנו כבר 4 סדנאות כתיבה עם הילה ובכל סדנה התהליך הרגשי והחברתי שהצעירות עוברות הוא מדהים ומרגש בכל פעם מחדש. הילה מצליחה לייצר סביבה בטוחה, בלתי שיפוטית ומקבלת, שבה הצעירות שעברו חיים לא פשוטים, יכולות להביע את עצמן, לשתף, לכתוב ויותר מכך, לספר את הסיפור שלהן ממקום חזק ובוטח" (תמי אדן, עמותת "ילדים בסיכוי").

תשוקה והקשבה: "אני ממליצה בחום על סדנת הכתיבה של הילה. הילה מלאת ידע, ניסיון, אהבת אדם, תשוקה לעשייה שלה ובעיקר – מוכנות ענקית להתגמש, להקשיב ולשנות בהתאם לצרכים של הקבוצה. השיחות איתה היו מרתקות והמוכנות שלה לברוא מחדש את הסדנה בכל פעם לפי הצרכים שעולים מהשטח הייתה חלק בלתי נפרד מההצלחה של הסדנה. המשתתפות התחברו אליה, שיתפו אותה גם בין המפגשים וגילו בעצמן סיפורים, זיכרונות וכישרונות תוך כדי המפגשים" (ניצן ברנשטיין, עמותת עלם)

חוף מבטחים של סיפורים אישיים: "18 שנים אני כותבת בעיתונים אבל את הטור האישי הבאמת אישי על האמהות החורגת שלי התחלתי ב-2011 במדור הורות של Xnet, עם עורכת שיותר מאשר היא מבינה במילים (וזה המון) היא מבינה באנשים. חוף מבטחים של סיפורים אישיים. מכוונת, מדייקת ואם נמנמתי קצת, ישר קראה לי לסיעור מוחות. הרבה דברים למדתי על עצמי ועל הבחירות שלי דרך הטור הזה" (סיגל קפלן, xnet)

איפה הפוקוס שלך: "קרה לי דבר מעניין. כל פעם שדיברנו על משהו במפגש – פתאום דברים שקרו בשבוע שלי התחברו לזה. זה לא קסם – כשאתה שם פוקוס על משהו – אתה פתאום רואה אותו כל הזמן. למשל, כשאת בפוקוס על החוזקות שלך ויודעת לתת להם שמות – את יכולה להפוך אותם לכלי יותר חזק ואת שמה לב אליהן במהלך השבוע שלך".

מילים טובות ובית: "אולי אני צריכה סדנת כתיבה מהילה, שתנחה אותי איך לומר תודה על רוחב הלב בו היא הגיעה לחיינו, על המילים הטובות ששמעתי ממשתתפות הסדנה, על הבית והלב שהיא הכינה לקראתם לפני כל מפגש, על הסדנה שהתמשכה לעוד מפגש ועוד, כי הם פשוט רצו.
שבועות שאני כותבת מילה אחת והשאר בורחות לפינות החדר, עד שהיום אחת הצעירות שהשתתפה בסדנה שלחה לי משהו שהיא כתבה, ככה, בלי סיבה או הקשר, ושם, בין ארגזי כתיבתה, מצאתי גם אני את שחיפשתי, את מילות התודה להילה ולסדנה" (איריס זלכה, מנהלת עמותת מקום).

לנתב את עצמי לטוב: "למדתי בקורס לראות את החוזקות שלי, להאמין בעצמי, להסתכל על הדברים בצורה חיובית ולנתב את עצמי לטוב, כדי שאוכל להחזיר בחזרה, להטעין כוחות, במקום כל הזמן להלקות את עצמי ולראות את מה שלא הולך לי".

צמיחה, חיזוק ושחרור: "לא ידעתי בהתחלה שהכתיבה תגרום לי לצמיחה נפשית ולחיזוק הבטחון העצמי שלי ולהשלמה עם העבר שלי. התחלנו את סדנת הכתיבה ובכל שיעור עסקנו בטכניקת כתיבה מסוימת, ולאט לאט נוצר חיבור רגשי טוב בין הבנות ויכולנו לפרוק אחת על השנייה ולהוציא את זה מהלב ולכתוב את זה.
התחלתי משיעור לשיעור לכתוב, שזה משהו שלא עשיתי בחיי והרגשתי שיפור בביטחון העצמי שלי, ובאבן הענקית שיושבת לי בלב כל כך הרבה שנים, שמשתחררת משיעור לשיעור. אני ממליצה על הסדנה הזו לכל אדם אפשרי, שיש לו בעיות, חסמים נפשיים, אבנים בלב, התנהגויות לא רצויות שרוצה לשנות וכמובן, לאדם שרוצה לשנות את עצמו בצורה טובה וחיובית.
ללא הסדנה, לא יכולתי לשחרר משקעים שהיו לי בלב וטראומות שעברתי. הכתיבה גרמה לי לצמוח, לפתור בעיות. אני מאושרת שהייתי חלק מהסדנה הזו ומודה להילה המקסימה שלנו, שהייתה שם עבורנו 24-7. אין עליה ולא יהיה ניתן להחליף אותה. הייתה שם עבורי תמיד וגרמה לנו ליצור חוויה בלתי נשכחת עם הבנות ואיתה. אוהבת אותה הכי בעולם".

אישיות אמיצה וערכית: "בשנותיה כעורכת ערוץ ההורים של ynet הפכה הילה את התחום למקור התוכן החשוב ביותר בתחום זה ברשת, לפלטפורמה מוערכת לדיון פלורליסטי בסוגיות של חינוך, ולגוף שנותן את הטון במדיה הישראלית בעניינים עקרוניים שעלו לסדר היום הציבורי בתחומים אלה.
כאישיות אמיצה וערכית גם בחייה הפרטיים, בחרה הילה לרתום את הפופולריות של הערוץ אותו ערכה ולתרגם אותו למעשים בעלי חשיבות חברתית. בזכות המודעות התקשורתית הרחבה שיצרה הילה כלפי הנושא, נמצאו פתרונות לאלפי ילדים בסיכון, וחייהן של מאות משפחות-מתנדבות השתנו בפועל מהקצה אל הקצה. למעט מאוד עיתונאים יש זכות לומר שהם חתומים על הצלחה מעשית משמעותית ששיפרה את חיי הקוראים שלהם – ואני גאה לומר שהעשייה של הילה בתחום זה זורחת כדוגמה מובהקת למהלך מוצלח כזה" (יון פדר, עורך ראשי, ynet).

רוצה שנחשוב יחד אם הסדנה מתאימה לך? דברי איתי או ווטסאפי 054-9559059