להיות החלום שלך: סדנת כתיבה לצוותים ולמנהלים

הילה יגאל איזוןמי כותב את הסיפור שלך?

פגישת צוות על הבוקר. המנהל נכנס לישיבה ומתיישב בראש השולחן. אבל הוא לא מגיע לבד. מגיע איתו שק מלא בסיפורים מהחיים שלו, שמנהלים איתו את הישיבה.

מחר היא מתחילה לנהל פרויקט גדול בארגון. היא מגיעה למשרד, כשמאחוריה מסע שלם עם דברים שהיא מספרת לעצמה.

הסיפור שלה כילדה. הסיפור שלו כהורה. הסיפור שלה כבת זוג. הסיפור שלו כחבר בקהילה. הסיפור שלה כמנהלת. הסיפור שלו כחלק מצוות.

האם היא מאמינה שמישהו מביים את הסרט עבורה או שהיא חושבת שהיא יכולה לכתוב הבוקר איזה סיפור שתבחר?

האם הוא חושב שדברים פשוט קורים לו, שהעולם מנהל אותו או שהוא מאמין שהוא כותב את הסיפור בעצמו, בכל בוקר, בכל ישיבה, בכל שיחת זום?

<<< בא לך להתנסות בשיטת מכתוב? לחצי כאן, שלחי לי פרטים ואשלח לך תרגיל כיפי ומחזק >>>

כמה מהסיפור שלנו כותב את עצמו דרכנו וכמה ממנו אנחנו מנהלים, מדמיינים, חולמים ומובילים?

בסדנת הכתיבה "מכתוב", המבוססת על מדע הפסיכולוגיה החיובית, אנחנו לוקחות ולוקחים לידינו את המושכות, אנחנו מנהלים את הסיפור שלנו, אותו סיפור שאיתו אנחנו מגיעים בבוקר לעשיה שלנו, ליצירה, לתרומה שלנו בארגון, לערך שאנחנו מוסיפים ומוסיפות לו, בדרך להגשמה משותפת של חזון החברה, בדרך להיות המנהלים והמנהיגים שאנחנו רוצים להיות.

אנחנו מחליטים איזה סיפור אנחנו מביאים איתנו לעשיה שלנו – לוקחים סיפור מורכב והופכים אותו לחיובי, לוקחים סיפור על מאבק והופכים אותו לסיפור של ניצחון. ואת כל זה אנחנו מעבירים הלאה, לאנשים סביבנו, אלו שאנחנו מנהלים, אלו שמנהלים אותנו, חברינו לצוות, לקוחות, שותפים ועוד.

 

"הילה המופלאה. מרפאת במילים. איך אני יודעת? כי במשך שנים רבות היא היתה העורכת של הטורים שלי ב-Ynet וב-xnet ואני מכירה מתהומות נפשי את רגישותה לטקסט ולחיבור שלו אל הנפש. עדינות ונחישות ועיניים שרואות לעומק ולב ענקי ונפש חפצה הם רק חלק מארגז הכלים שלה. אני בטוחה שכל הכותבים בהדרכתה חווים תהליך של ריפוי והתעצמות ובעיקר של אהבה".
ענת לב-אדלר, סופרת ועיתונאית, ידיעות אחרונות


היי, נעים להכיר, אני הילה יגאל-איזון

אמא לשניים, מנהלת תוכן, תואר ראשון בפסיכולוגיה (B.A) ותואר שני בייעוץ ארגוני (M.A). עיתונאית, מזה 25 שנה (ידיעות אחרונות, Ynet ועוד), עם ניסיון בליווי מאות כותבים, בדרך למיקוד הכתיבה שלהם – האישית והמקצועית. עוד עליי כאן.

ב"מכתוב", סדנת כתיבה ייחודית, נלמד יחד לכתוב את הסיפור שלנו מחדש, בצורה שיוצרת מציאות, שמגשימה חלומות, כובשת יעדים ומכוונת אותנו למסלול שנסלול בעצמנו – כי מילים יוצרות מציאות.

 
"מעבר לפן המקצועי הנדיר שהילה מביאה עימה, בעיקר מניסיונה הרב וחקירה בלתי פוסקת, הילה היא גם אדם נפלא, המלווה באופן נעים ומקצועי את הצוות וחברי הקהילה שלנו בחברה".
שני ברקוביץ, מנהלת מעורבות עובדים וחוויות תוכן, Microsoft

 

בוא/י לחלום איתי ולכתוב את הסיפור שלך מחדש, כי איפה שהמחשבות שלך נמצאות – לשם את/ה עומד/ת להגיע.


מה בסדנה? נפגש בקבוצה של 10 משתתפים/ות, נדבר על החלומות שלנו, על הדרך להגיע אליהם ונלמד לכתוב אותם בדרך ייחודית שמגשימה משאלות. עוד נלמד איך זה שכל התורות הגדולות והחכמות בעולם וכן המדע – הגיעו לאותה מסקנה – אנחנו בוראות ובוראים את עולמנו בעצמנו.

כמה זמן? שעתיים וחצי, המשלבות ידע תיאורטי + כתיבה אישית ושיחות קבוצתיות.

איך ממשיכים אחרי? כדי להגשים את החלום, צריך להמשיך לעבוד. לא עושים את זה בשעתיים וחצי. לכן, משתתפי הסדנה יקבלו מחברת של "מכתוב" והדרכה על דרך העבודה עם השיטה. בנוסף, תקבלו הזמנה לקבוצת פייסבוק סגורה וחינמית, שבה נמשיך לתרגל יחד את הכלי, נחזק זה את זה בדרך ונקבל טיפים לדיוק הכתיבה.

עוד סדנאות בהתאמה אישית לצוותים:

1. סדנת גיבוש חווייתית, לחיזוק ובניה של צוות מנצח – בדרך הכתיבה.
2. סדנת הגדרת יעדים וחזון צוותי ותוכנית להגשמתם.
3. אשמח להגדיר יחד איתכם ולבנות עבורכם סדנה ייחודית ומדויקת לכל צורך נוסף ואחר.

רוצים להזמין סדנה לארגון שלכם? שלחו לי פרטים ואחזור אליכם.

 

עוד המלצות על סדנת מכתוב:

  • "אני ממליצה בחום על סדנת הכתיבה של הילה. הילה מלאת ידע, ניסיון, אהבת אדם, תשוקה לעשייה שלה ובעיקר – מוכנות ענקית להתגמש, להקשיב ולשנות בהתאם לצרכים של הקבוצה. השיחות איתה היו מרתקות והמוכנות שלה לברוא מחדש את הסדנה בכל פעם לפי הצרכים שעולים מהשטח הייתה חלק בלתי נפרד מההצלחה של הסדנה. המשתתפות התחברו אליה, שיתפו אותה גם בין המפגשים וגילו בעצמן סיפורים, זיכרונות וכישרונות תוך כדי המפגשים".

ניצן ברנשטיין, עמותת עלם

  • "18 שנים אני כותבת בעיתונים אבל את הטור האישי הבאמת אישי על האמהות החורגת שלי התחלתי ב-2011 במדור הורות של Xnet, עם עורכת שיותר מאשר היא מבינה במילים (וזה המון) היא מבינה באנשים. חוף מבטחים של סיפורים אישיים. מכוונת, מדייקת ואם נמנמתי קצת, ישר קראה לי לסיעור מוחות. הרבה דברים למדתי על עצמי ועל הבחירות שלי דרך הטור הזה".

סיגל קפלן, xnet

  • "תודה שהצלחת לעצור לי את הלופ החוזר, שהצלחת לתת מקום לשביל חדש, בעדינות, ברגישות בהכוונה שלך, לימדת אותי שיש לי את היכולת. ממליצה בחום רב להירשם ל"מכתוב". תנו לעצמכן לכתוב תסריט חדש לחייכן".

נ', עמותת "ילדים בסיכוי"

  • "הילה היקרה, ברצוני להודות מקרב לב על סדנה מדהימה ועוצמתית שנתת לצעירים שלנו. את אדם מאוד נעים, מכיל, עם הרבה ניסיון חיים וגישה חיוביות. אני נוטה להאמין שבזכות זה שהיית חשופה למקרים קשים ומורכבים בעבודתך כעורכת, את יודעת לקבל את סיפורי הצעירים ללא חשש. כמות הפידבקים שאני מקבלת מהמשתתפים היא מדהימה. חלקם ממש מודים בפני שנתנה להם האפשרות להשתתף בסדנה. זאת באמת היתה הצלחה גדולה. האכפתיות שבך והרצון להצלחת התהליך פשוט מדהים. אני מאחלת שכמה שיותר צעירים וצעירות בארצנו יחשפו לסדנות המיוחדות שאת רוקמת".

גלי אומברג, עו"סית, עמותת מקום