סדנאות כתיבה לבתי ספר: מי כותב את הסיפור שלך?

חוויית כתיבה ייחודית ומעצימה, לנערות ונערים בגילאי בי"ס תיכון

כמה מהסיפור שלנו כותב את עצמו דרכנו וכמה ממנו אנחנו מנהלות, מדמיינות, חולמות ומובילות?

סדנת הכתיבה "מכתוב" לנערות ונערים במצבי אתגר שונים, מלמדת אותם לכתוב מחדש את סיפור חייהם, בדרך של ראיית הטוב, המבוססת על מדע הפסיכולוגיה החיובית. המשתתפים מגבשים לעצמם לאורך הסדנה את סל החוזקות והאיכויות אותם הם מביאים לעולם, שרכשו דווקא בזכות האתגרים שעברו בחייהם הקצרים. הם לומדים שיטות של הודיה והסתכלות על מה שיש לנו, על מה שעובד לנו, על מה שהרווחנו מהמסע שלנו ולא על מה שהפסדנו בדרך.

יחד אנחנו אוספות ואוספים את הסיפורים ומוצאים בתוכם את החוזקות שאותם סיפורים קשים הוציאו מהם בחיים, את העוצמות שהם גילו בעצמם בזמן שחיו את סיפורם, את האיכויות הייחודיות שיש בכל אחת ואחד מהם. יחד אנחנו כותבות סיפור חדש – על הצעירה שאני. זו שתצא בקרוב לחברה שלנו – עם עוצמות ייחודיות שרק היא יכולה להביא.

וזו אני: הילה יגאל-איזון, מנהלת תוכן, תואר ראשון בפסיכולוגיה (B.A). תואר שני בייעוץ ארגוני עם התמחות ייחודית בייעוץ ארגוני למוסדות חינוכיים (M.A). תעודה בלימודי פסיכולוגיה חיובית מהמרכז הבינתחומי. עיתונאית מזה 25 שנה (ידיעות אחרונות, Ynet ועוד), עם ניסיון בניהול מגזינים וליווי מאות כותבים, בדרך למיקוד הכתיבה שלהם – האישית והמקצועית. עוד עליי כאן. וכאן תוכלו לצפות בי מספרת על מכתוב בתוכנית "פאולה וליאון".

<<< בא לך להתנסות בשיטת מכתוב? לחצי כאן, שלחי לי פרטים ואשלח לך תרגיל כיפי ומחזק >>>

ב"מכתוב", סדנת כתיבה ייחודית, המבוססת על מדע הפסיכולוגיה החיובית, נלמד יחד לכתוב את הסיפור שלנו מחדש, בצורה שיוצרת מציאות, שמגשימה חלומות, כובשת יעדים ומכוונת אותנו למסלול שנסלול בעצמנו – כי מילים יוצרות מציאות. הבנות שנעזור להן לבנות את החוסן הנפשי שלהן היום ואת האמונה שלהן בעצמן – הן הבנות שיבנו בקרוב את החברה שלנו.

"הילה המופלאה. מרפאת במילים. איך אני יודעת? כי במשך שנים רבות היא היתה העורכת של הטורים שלי ב-ynet וב-Xnet ואני מכירה מתהומות נפשי את רגישותה לטקסט ולחיבור שלו אל הנפש. עדינות ונחישות ועיניים שרואות לעומק, ולב ענקי ונפש חפצה הם רק חלק מארגז הכלים שלה. אני בטוחה שכל הכותבים בהדרכתה חווים תהליך של ריפוי והתעצמות ובעיקר של אהבה".

ענת לב-אדלר, סופרת ועיתונאית, ידיעות אחרונות

כאן תוכלו לקרוא סקר שערכנו בקרב משתתפות הקורס הבוגרות. 100% מהצעירות הרגישו שהדרך בה הן רואות את חייהן השתנתה לטובה בעקבות הקורס:

• "אני מדברת יותר עם הילדה הפנימית שלי ורגועה יותר".
"אני חולמת יותר בגדול".
"התחלתי לחשוב בחיוביות על דברים".
• "אני בטוחה בעצמי יותר".

וכאן תוכלו לקרוא המלצות של אנשי מקצוע ומדריכים על הסדנה.

בואי לחלום איתי ולכתוב את הסיפור שלך מחדש, כי איפה שהמחשבות שלך נמצאות – לשם את עומדת להגיע. הילה 054-9559059

הצעות לסדנאות כתיבה לבתי ספר:

קורס מכתוב המלא

בקורס המלא, אנחנו לומדות את כל הכלים של מכתוב, המבוססים על מדע הפסיכולוגיה החיובית, בתהליך של 12 מפגשים שבועיים בני שעתיים (3 חודשים). אנחנו לומדות ולומדים להכניס את הכתיבה לשיגרת חיינו, בשיגרת כתיבה קבועה, מעצימה ומחזקת. אנחנו מכינות לעצמנו את סל הכלים שלנו – אותו אנחנו מביאות לעולם, החוזקות שלנו, האיכויות, העוצמות שצברנו ושנביא בעתיד לחברה. כי את מה שאני מביאה לעולם אף אחת אחרת לא יכולה להביא. כל הפרטים כאן.
* בוגרות הקורס מצטרפות ל"מועדון מכתוב" – קבוצה סגורה וחינמית, שבה אפשר תמיד לשתף טקסטים, לקבל פידבק, לקבל תזכורת לעוצמות והחוזקות שלי ולקבל בשוטף משפטי העצמה, הצעות לכתיבה, השראה, סרטונים.

 

ליצור את החלום שלי

סדנה חד פעמית בת 2 שעות לימוד, לנערות / נערים, שבה נלמד לכתוב את החלומות שלנו – בצורה שבוראת מציאות. נצפה במצגת וסרטונים מעצימים, אשר מראים את התיאוריות וההוכחות בתורות שונות ומדעים שונים בעולם – התומכים ברעיון לפיו מחשבה יוצרת מציאות. ואז – נלמד איך לברוא את המציאות שלנו בעזרת שיגרת כתיבה המבוססת על מדע הפסיכולוגיה החיובית.

 

לכתוב מחדש את הסיפור שלי

סדנת עומק חווייתית חד פעמית לנערות / נערים, בת 4 שעות לימוד, בהן נלמד מספר כלים חשובים מתוך הכלים של סדנת מכתוב המלאה. נצפה במצגות המראות את התיאוריה והמחקרים שמאחורי הכלים ומעצימות את הבנות – בדרך המזכירה להן שהכוח לברוא את עולמן נמצא בידיים שלהן.

 

יום האישה 2022 – אני התסריטאית בסרט של חיי

סדנה ייחודית חד פעמית לכבוד יום האישה (3 שעות לימוד), החל ב-8.3.22, עבור נערות, שבה נדבר על העוצמות הנשיות, נביא סיפורים מעצימים של נשים שבראו את עולמן בכוחות עצמן ויצרו מציאות חדשה עבור עצמן, נציג את התיאוריות המדעיות התומכות ברעיון וכמובן – נכתוב בדרך שרואה את החוזקות והאיכויות שלנו ואת הכוחות שלנו לברוא לעצמנו מציאות חדשה.

 

חולמות יחד

סדנת חלומות חד פעמית עבור אמהות ובנות (3 שעות לימוד). חולמות יחד את העתיד שלנו – מתרכזות במה שיש, בטוב, במה שעובד בינינו (ולא בחסר), בעוצמות שלנו, באור שכל אחת מאתנו מביאה לעולם – מחזקות אחת את השניה ולומדות לייצר שיח מעצים בתוך המשפחה. לומדות מהי הקשבה אמפתית ומתרגלות אותה.

 

קורס מכתוב לצוות החינוכי

קורס בן 4 מפגשים של שעתיים, שבו הצוות מקבל, בדרך חווייתית של עבודה אישית – כלים לעבודה עם נערים ונערות בדרך של כתיבה ופסיכולוגיה חיובית. הכלים יעזרו לצוות ברגעים מאתגרים מול התלמידים, בהם הם משדרים מצוקה. תוכלו להנחות אותם לשחרר את הרגשות על דף, ללמוד להביע את עצמם – קודם כל עבור עצמם ואז לסביבה. אשמח לתת פרטים נוספים על הקורס בשיחה ולפרמט משהו שיתאים ספציפית לצוות בית הספר שלכם.

 

סדנת מכתוב לצוות החינוכי

מפגש חווייתי של כתיבה לצוות בית הספר (4 שעות לימוד) – שבו נכתוב יחד ונחווה על עצמנו את הכלים של מכתוב – ואז נקבל הדרכה איך להשתמש בהם בחינוך. את הכיוון לתוכן אבחר בשילוב ההנהלה, לפי הצורך הספציפי בבית הספר. אופציות לכיוונים: כתיבה אישית מעצימה / לחלום יחד את החזון של בית הספר ולראות איך אפשר להגשים אותו בדרך של כתיבה שיוצרת מציאות / עבודה על החוזקות של כל אחד מהצוות בתוך התהליך המאתגר בבית הספר. ועוד.

♦ כל הסדנאות כוללות מחברות "מכתוב" ומדריך להמשך כתיבה ושימוש בכלי הכתיבה בבית.

 

המלצות:

"אני ממליצה בחום על סדנת הכתיבה של הילה. הילה מלאת ידע, ניסיון, אהבת אדם, תשוקה לעשייה שלה ובעיקר – מוכנות ענקית להתגמש, להקשיב ולשנות בהתאם לצרכים של הקבוצה. השיחות איתה היו מרתקות והמוכנות שלה לברוא מחדש את הסדנה בכל פעם לפי הצרכים שעולים מהשטח הייתה חלק בלתי נפרד מההצלחה של הסדנה".

ניצן ברנשטיין, רכזת, עמותת עלם

 

"מעבר לפן המקצועי הנדיר שהילה מביאה עימה, בעיקר מניסיונה הרב וחקירה בלתי פוסקת, הילה היא גם אדם נפלא, המלווה באופן נעים ומקצועי את הצוות וחברי הקהילה שלנו בארגון".

שני ברקוביץ, מנהלת מעורבות עובדים וחוויות תוכן,  Microsoft

 

הילה היקרה, ברצוני להודות מקרב לב על סדנה מדהימה ועוצמתית. את אדם מאוד נעים, מכיל, עם הרבה ניסיון חיים וגישה חיובית. כמות הפידבקים שאני מקבלת מהמשתתפים היא מדהימה. חלקם ממש מודים לי שנתנה להם האפשרות להשתתף בסדנה. זאת באמת היתה הצלחה גדולה. האכפתיות שבך והרצון להצלחת התהליך פשוט מדהים".

גלי אומברג, עו"סית, עמותת מקום

 

"סדנת הכתיבה 'מכתוב' של הילה היא הרבה מעבר לרק כתיבה. קיימנו כבר 4 סדנאות כתיבה והתהליך הרגשי והחברתי שהצעירות עוברות הוא מדהים ומרגש בכל פעם מחדש".

תמי אדן, עמותת "ילדים בסיכוי"

 

"תודה שהצלחת לעצור לי את הלופ החוזר, שהצלחת לתת מקום לשביל חדש, בעדינות, ברגישות בהכוונה שלך, לימדת אותי שיש לי את היכולת. ממליצה בחום רב להירשם ל"מכתוב". תנו לעצמכן לכתוב תסריט חדש לחייכן".

נ', עמותת "ילדים בסיכוי"

עוד המלצות כאן.